O nas

Stowarzyszenie skupia się na nieformalnej edukacji kulturalnej – organizujemy warsztaty (teatr, taniec, rękodzieło, edukacja społeczna itd.), pokazy i występy, koncerty. W ciągu 15 lat istnienia działalności byliśmy organizatorami zarówno kameralnych występów lokalnych artystów, tak i wielkich wydarzeń takich jak NYSKON (trzy-dniowy ogólnopolski festiwal typu slot art, podczas którego odbywa się około stu warsztatów, spotkań, prelekcji, dyskusji i zajęć edukacyjnych).

Działania Stowarzyszenia mają charakter głównie projektowy, chociaż prowadzimy stałą działalność w mniejszym zakresie – wspieramy promocje lokalnych artystów, organizujemy warsztaty dla młodzieży i seniorów, prowadzimy grupę wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Współpracujemy ze wszystkimi lokalnymi instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi, zarówno publicznymi jak i NGO czy prywatnymi podmiotami. Należy dodać, iż Stowarzyszenie nigdy nie pobiera opłat od uczestników realizowanych przez siebie wydarzeń, aby uniknąć bariery finansowej.