Święto Wspólnego Uśmiechu – Wydarzenie Integracyjne dla Osób Niepełnosprawnych, Ich Opiekunów i Przyjaznego Otoczenia

Zadanie pn.  Święto Wspólnego Uśmiechu – Wydarzenie Integracyjne dla Osób Niepełnosprawnych, Ich Opiekunów i Przyjaznego Otoczenia jest finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków

Zadanie polega na zorganizowaniu wydarzenia integracyjnego, dedykowanego osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom z terenu województwa opolskiego. Naszym celem jest umożliwienie tym osobom włączenia się w życie społeczne poprzez wspólne spędzanie czasu, czerpanie radości i satysfakcję z różnorodnych aktywności. Nasza grupa docelowa obejmuje nie tylko osoby niepełnosprawne, w tym osoby w podeszłym wieku, ale także ich opiekunów, aby zacieśnić więzi, w tym międzypokoleniowe, utrwalić pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych oraz promować savoir-vivre wobec nich.
Wydarzenie, zaplanowane w ramach tego zadania, odbędzie się w miejscowości Kamiennik, na placu obok świetlicy. Miejsce to jest wyposażone w miejsce do grillowania oraz wiatę, zapewniając przestrzeń do wspólnej zabawy oraz wygodne miejsca do odpoczynku i rozmów. Niektóre zajęcia, takie jak choreoterapia, odbędą się w pomieszczeniu świetlicy ze względu na ich charakter.
W ramach zadanie odbędzie się koncert zespołu muzycznego, wykonujący łatwe w odbiorze utwory muzyczne. Po koncercie zaplanowana jest zabawa taneczna, w której wezmą udział wszyscy uczestnicy, a zostanie ona poprowadzona przez didżeja. Konkursy i zabawy również będą ważnym elementem projektu. Przygotujemy konkurencje dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych uczestników, takie jak konkurs wiedzy ogólnej, łamigłówki czy quizy muzyczne. Będziemy zachęcać osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami do udziału, wierząc, że ta forma rywalizacji dostarczy im radości i
emocji.
Dodatkowo, planujemy zorganizować warsztaty tematyczne, które pozwolą niepełnosprawnym uczestnikom rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, w tym warsztaty artystyczne, takie jak rękodzieło. Chcemy zapewnić różnorodność opcji, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego. Przewidujemy przeprowadzenie co najmniej 4 warsztatów, dla osób niepełnosprawnych (min. 20 osób)prowadzonych przez 2 animatorów.
Całe wydarzenie będzie obfitować w poczęstunek, przygotowany przez lokalne koło gospodyń wiejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content